Parafia pw. Świętego Antoniego z Padwy w Jezierni

Parafia pw. św. Antoniego z Padwy
w Jezierni

Ogłoszenia duszpasterskie 19.09.2021r.

 1. Po Mszy św. o godz. 9.00 dla uczniów naszej Szkoły Podstawowej poświęcenie przyborów szkolnych z racji wczorajszego Święta św. Stanisława Kostki, patrona Polski oraz dzieci i młodzieży.
 2. Dzisiaj odpust w Żurawcach, suma odpustowa o godz. 12.00,  a za tydzień w Łaszczówce.
 3. Dzisiaj również Dożynki Diecezjalne w Krasnobrodzie, suma o godz. 12.00.
 4. O godz. 15.00, dzisiaj, w naszym kościele dziękczynna koronka do Bożego Miłosierdzia za beatyfikację bł. kardynała Stefana Wyszyńskiego.
 5. Dziękuję za sprzątanie świątyni Paniom; Annie Pastuszek, Zofii Kielar, Genowefie Kielar, Ewie Leszkiewicz oraz za złożoną ofiarę na wystrój 80 zł.
 6. Dzisiaj również przypada Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu. Naszą modlitwą obejmijmy pracowników mediów, zwłaszcza katolickich. Po Mszy ofiarami do puszki możemy wesprzeć KRZ.
 7. Są jeszcze bardzo ładne kalendarze KRZ zachęcam do nabycia, cena 6 zł.
 8. Za tydzień taca na budownictwo sakralne.
 9. Za tydzień w Kościele w Polsce będzie liczenie wiernych. Proszę, aby się w tym dniu szczególnie się zmobilizować i przyjść  do parafii.
 10. W piątek po Mszy św.  o godz. 18.00 spotkanie  dzieci i młodzieży Caritas.
 11. W piątek zapraszam  na 19.45 na spotkanie kręgu biblijnego.
 12.  25 września w sobotę wyruszy z Tomaszowa Lubelskiego V Piesza Nocna  Pielgrzymka do Sanktuarium MB w Krasnobrodzie. Wyjście pielgrzymki Po Mszy św. wieczorowej, tj. ok.  godz. 18.30. Przyjście do sanktuarium zaplanowane jest na Północ. Koszt pielgrzymki to 20 zł.  Od uczestnika pielgrzymki płatne w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. W tych kosztach przewidziany jest powrót autokarem do Tomaszowa Lub. oraz ciepły posiłek.
 13. Rocznice zawarcia małżeństwa: Ewa i Henryk Karwan, Teresa i Józef Leńczuk, Aneta i Andrzej Mielnik, Maria i Tomasz Pasieczni, Sylwia i Grzegorz Sajkiewicz, Anna i Czesław Sak
 14. Rocznice śmierci: śp. Władysław Grabek, Anna Pisarczyk, Józefa Harbuz
 15. Zachęcam do nabycia nowego numeru tygodnika „Niedziela”.
 16. Intencje mszalne: